top
logo

Zájemci o členství

Administrace


Letošní výstava třebíčské organizace je plánovaná na 16.-17. října 2021


Tichou vzpomínku věnují členové ZO Třebíč 1 příteli, panu Petru Smrčkovi, který opustil naše řady a dne 9. 5. 2017 jsme se s ním rozloučili. Naše organizace jeho odchodem ztrácí skvělého kamaráda, předsedu revizní komise,člena okresního výboru a výborného chovatele poštovních holubů, který by se 13. května dožil 73 let. Čest jeho památce!!

Dne 2. 4. 2017 se uskuteční od 8:00 hodin v areálu chovatelů Třebíč členská schůze!!

Vzhledem k zrušení zákazu výstav a trhů s ,, peřím " ke dni 8. 3. 2017 oznamujeme, že tradiční trhy v neděli 19. 3. 2017 v Třebíči budou zase v plném rozsahu obohaceny o drůbež, holuby, exotické ptactvo atd.. Občerstvení zajištěno, srdečně zvou pořadatelé!!!

ZO Třebíč 1 uspořádala jako každý rok v tomto období tradiční prodejní expozici králíků.Jelikož v tomto termínu pořádáme každý rok také zimní výstavu holubů, ale ptačí chřipka nám udělala čáru přes rozpočet, tak jsme se rozhodovali, jestli tuto akci uspořádáme, ale členové rozhodli,že akci uspořádáme i bez výstavy holubů.Na stolní ocenění bylo přihlášeno 65 králíků našich, i členů z okolních organizací: Dukovan, Sedlece, Brtnice, Mor.Budějovic a tak touto cestou děkujeme všem, kteří tuto akci obeslali .Posuzováni se ujal p. Caha, který se této činnosti zhostil s velkým nadhledem, chovatelům na oceněných zvířatech ukázal všechny klady a zápory a chovatelé to kvitovali s povděkem.Nejlépe oceněná zvířata dodaly chovatelky p.Holubcová z Jaroměřic na Vmš a p. Hošková na Rex černý, ale i další králíci dopadli vcelku velmi dobře. Během posuzování byl o některá zvířata zájem, tak byla prodána.V sobotu nebyl o prodejní expozici zájem, ale v neděli i když byl povolen trh ale bez holubů,exotů a drůbeže, tak chovatelé k nám cestu našli. Proto jsme se rozhodly, že trhy nadále budeme i zatím bez holubů,drůbeže,exotů provozovat. Děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli a doufáme, že ptačí chřipka odezní a trhy budou pokračovat nadále jako v minulém období. Fotografie z výstavy nejdete zde.

Prodejní expozice králíků spojené se stolním oceněním se bude konat v Třebíči 18. a 19.února. Stolní ocenění spojené s prodejní expozicí králíků pořádá ve svém areálu na Stařečce ZO ČSCH Třebíč 1. Stolní ocenění proběhne v sobotu od 8.00 do 16.00 hodin s přístupem veřejnosti. V neděli 19. února od 7.00 do 11.00 a při této akci bude též pořádán tradiční trh zvířat, ale bez drůbeže,holubů a exotů. Pro chovatele jedna s posledních možností k nákupu chovných zvířat před chovnou sezonou!!! Přihlášky přijímá jednatel na tel.732 821 297 nebo email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Občerstvení zajištěno, zvou pořadatelé.28. 10. 2016 se konala oslava 90 let od založení naší organizace. Oslavy se zúčastnil krajský koordinátor pan Caha, předseda okresního výrobu pan Šebek dále zástupci okolních organizací za Dukovany paní Husáková, Budišov pan Dobrovolný, Brtnici pan Ing Novák a pan Linhart. Na výstavě byl přednesen referát od pana Součka, který najdete ZdeDne 15 - 16. 10. 2016 se konala v Třebíči každoroční okresní výstava holubů a místní výstava králíků, drůbeže a exotického ptactva. Na této výstavě bylo vystaveno 260 holubů 46 plemen a barevných rázů. Holuby posuzovali pan Vlastimil Hornoch, pan Ing. Karel Král a pan Jiří Dudák. Na nejlépe oceněné holuby bylo uděleno celkem 15 čestných cen, 3 ceny věnoval OO Třebíč. Dále bylo vystavěno 140 králíků 24 plemen a barevných rázů. Králíky posuzovala Ing. Iveta Prombergerová Ph.D., která udělila 10 čestných cen na kolekce i jednotlivá zvířata. Exotické ptactvo bylo vystaveno ve 12 voliérách a 30 klecí. Zde byly uděleny 4 čestné ceny. Naši výstavu navštívilo 600 návštěvníků, za což moc děkujeme. Fotografie z výstavy najdete zde. 

bottom